اجاره تجهیزات آی سی یو

اجاره ونتیلاتور
3 میلیونماهانه
  • تحویل در محل
  • آموزش استفاده از دستگاه
  • دارای مجوز و استاندراد های بین المللی
اجاره ستگاه اکسیژن ساز
3میلیونقیمت ماهانه
  • تحویل در محل
  • نصب در محل
  • دارای ساتاندارد های داخلی و خارجی

همه چیز در خصوص اجاره تجهیزات آی سی یو

اجاره تجهیزات آی سی یو یکی از اقدامات مهم و حیاتی جهت مراقبت از بیماران بخش ویژه در منزل است. اگر ناچارید از بیمار خود در منزل نگهداری کنید باید یک سری لوازم مهم و ضروری را برای او تهیه کنید. در حقیقت شما موظفید یک اتاق آی سی یو با تمام تجهیزات را در منزل خود ایجاد کنید. در صورت عدم تهیه این لوازم قطعا جان بیمارتان به خطر می افتد.
اجاره تجهیزات آی سی یو اقدامی موثر و کارآمد است؛ زیرا به دلیل بالا بودن هزینه های خرید این وسایل می توان با پرداخت هزینه ای پایین آن ها را تهیه کرد. این لوازم را می توان به صورت ماهیانه از شرکت ها و مراکز عرضه اجاره کرد.

نکته بسیار مهمی که در خصوص اجاره تجهیزات آی سی یو وجود دارد این است که این لوازم را باید طبق نظر پزشک معالج تهیه کرد.

واحد مراقبت ویژه یا ICU چیست؟

پیش از هر اقدامی درباره اجاره تجهیزات آی سی یو لازم است این بخش را بشناسید و موارد استفاده آن را بدانید. واحد مراقبت‌ ویژه یا ای سی یو بخش‌ تخصصی بیمارستان است که در آن به درمان و کنترل وضعیت بیمار پرداخته می شود. این افراد معمولا بیمارانی هستند که وضعیت جسمانی شان وخیم است. کادر درمانی که در بخش آی سی یو کار می کنند اغلب افراد آموزش دیده و متخصصان هستند که آشنایی کاملی با تجهیزات این بخش دارند.
معمولا از واحد مراقبت ویژه زمانی استفاده می شود که فردی با وضعیت جسمانی وخیم به بیمارستان مراجعه کند. در این حالت این افراد نیاز به درمان فوری و نظارت دقیق دارند و برای

اجاره تجهیزات ICU

انجام این اعمال او را در بخش آی سی یو بستری می کنند. همچنین از این واحد برای بستری افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته باشند استفاده می شود. در واقع واحد مراقبت ویژه نقش مهمی در بهبود بیماران ایفا می کند.
به طور کلی واحد مراقبت ویژه یا ICU در موارد ذیل مورد استفاده قرار می گیرد.
۱: جهت بستری کردن افرادی که در ۱ یا چند عضو و ارگان مهم بدنشان اختلال به وجود آمده باشد…
۲: جهت بستری افرادی که به طور طبیعی قادر به نفس کشیدن نباشند.
۳: بستری و مراقبت از افرادی که دچار تصادفات جاده ای، سوختگی، آسیب جدی به سر و سقوط از ارتفاع شده باشند.
۴: جهت بستری و کنترل وضعیت افرادی که دچار حمله قلبی و مغزی شده باشند.
۵: جهت بستری و کنترل وضعیت جسمانی افرادی که دچار عفونت های شدید شده اند.

اجاره تجهیزات ای سی یو شامل چه تجهیزاتی است؟

برای اجاره تجهیزات آی سی یو و استفاده بهینه از این وسایل و دستگاه ها باید انواع این تجهیزات را شناخته و با نحوه کار آن ها آشنا شد. به طور کلی این تجهیزات که برای نظارت بر سلامت بیماران مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

اجاره تجهیزات ای سی یو تهران
اجاره تجهیزات ای سی یو تهران

ونتیلاتور:

ونتیلاتور دستگاهی است که به بهبود عملکرد دستگاه تنفس افراد کمک می کند. در واقع ونتیلاتور لوله ای است که در دهان یا بینی بیماران قرار داده می شود و یا این که از طریق یک بریدگی کوچک در گلو قرار داده می شود. بریدگی ایجاد شده در گلو را تراکئوستومی می گویند.
وسایل و تجهیزات مانیتور:
تجهیزات مرتبط با آن جهت اندازه گیری عملکردهای حیاتی بدن مانند فشار خون، ضربان قلب و سطح اکسیژن در خون مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله و پمپ وریدی:

لوله ها و پمپ ها که به صورت داخل وریدی استفاده می شوند برای تامین مواد غذایی، مایعات و دارو مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله های تغذیه:

این نوع لوله ها در بینی و از طریق یک بریدگی کوچک ایجاد شده در شکم یا در ورید قرار داده می شود. این لوله ها برای بیمارانی کار گذاشته می شود که قادر به غذا خوردن نباشند.

درن:

درن لوله هایی هستند که برای خارج کردن هرگونه تجمع خون یا مایع از بدن مورد استفاده قرار می گیرند.

کاتتر:

کاتتر لوله های ظریف و نازکی هستند که برای تخلیه ادرار درون مثانه قرار داده می شوند.

پمپ سرم:

پمپ سرم یکی از ابزارهای مهمی است که باید در واحد مراقبت ویژه در دسترس کادر درمان قرار داشته باشد. این دستگاه شامل پمپ های مکانیزه و برنامه ریزی شده ای است که به انتقال و ورود مایعات به بدن بیمار کمک می کند. علاوه بر آن از این دستگاه جهت انتقال داروی بیهوشی استفاده می شود. این وسیله معمولا به صورت آویزان در کنار تخت بیمار قرار داده می شود.

ترالی احیا:

دستگاه ترالی احیا برای حمل و نقل تجهیزات اورژانسی برای احیای بیمار در بخش مراقبت های ویژه مورد استفاده قرار می گیرد. وجود ترالی احیا در شرایط اورژانسی بسیار کار آمد و حیاتی است.
لازم به ذکر است که دستگاه ترالی احیا از تجهیزات مهمی تشکیل شده است. الکتروشوک قلبی یکی از مهم ترین این تجهیزات می باشد. این دستگاه باید به طور مداوم و همیشگی در بخش آی سی یو وجود داشته باشد.

بالون پمپ:

این دستگاه یکی از مهم ترین تجهیزات اتاق آی سی یو می باشد. افراد هنگام اجاره تجهیزات آی سی یو نباید از این وسیله غافل شوند. این دستگاه به گونه ای بسیار هوشمندانه طراحی شده است. به نحوی که به کاهش فشار قلب بیمار کمک شایانی می کند. استفاده از این دستگاه سبب می شود تا خون به راحتی در عروق جریان پیدا کند. لازم به ذکر است که اجاره این دستگاه برای بیمارانی که دچار حمله قلبی شده اند و یا دارای آنژین ناپایدار هستند ضروری می باشد.
در این نوع بالون ها معمولا یک بالن کوچک درون آئورت بیمار قرار داده می شود که در بخش پایانی کاتتر قرار می گیرد. این دستگاه فشارخون، ضربان قلب و الکتروکاردیوگرام بیمار را ثبت و به نمایش می گذارد.
نکته: بیمارانی که در واحد مراقبت‌های ویژه بستری می شوند اغلب از داروهای مسکن و داروهای خواب آور برای آن ها استفاده می شوند. به نحوی که اکثر مواقع خواب آلود هستند. این کار سبب می شود تا از آزارهای ناشی از بکارگیری این تجهیزات رهایی یابند.

ساکشن:

هنگام اجاره تجهیزات ICU قطعا به وسایل و ابزاری جهت ساکشن برخورد خواهید کرد. ساکشن به کمک دستگاهی مخصوص جهت تمیز کردن ترشحات داخل دهانی بیماران تحت مراقبت در بخش ویژه می باشد. در این روش با استفاده از فشار منفی و یک سایز مناسب از کاتتر عمل ساکشن انجام می گیرد. هدف از انجام ساکشن در بخش آی سی یو حفظ سلامت و رطوبت دهان بیمار است.
به کمک دستگاه ساکشن دهانی خون و ترشحات استفراغی را از دهان بیمار خارج می کنند و ریه بیمار را تمیز می نمایند.

قیمت اجاره تجهیزات ای سی یو

قیمت اجاره تجهیزات ای سی یو
قیمت اجاره تجهیزات ای سی یو در تهران

در اجاره تجهیزات ای سی یو آن چه که بیشتر از هر چیز دیگری ذهن افراد را به خود مشغول می کند قیمت این تجهیزات است. شاید هزینه مورد نیاز جهت اجاره این تجهیزات اندکی بالا به نظر بیاید اما با مقایسه قیمت خرید خواهید دید که اجاره بهترین اقدام خواهد بود.
قیمت اجاره تجهیزات ICU را نمی توان به طور قطعی بیان کرد زیرا برای هر بیمار نوع و تعداد این تجهیزات متفاوت می باشند. هر چه تجهیزات بیشتری لازم باشد به همان اندازه نیز هزینه ها بالا خواهند بود.

عوامل موثر بر قیمت اجاره تجهیزات ای سی یو

قدم اول برای اجاره تجهیزات ای سی یو برآوردی از هزینه های لازم می باشد. پکیج کامل این تجهیزات عبارتند از:
• ونتیلاتور
• تخت مکانیکی سه شکن
• تشک مواج سلولی
• اکسیژن ساز 5 لیتری
• باتری بک آپ
• پالس اکسی متر
• ساکشن تک شیشه
• کپسول اکسیژن و مانومتر
لازم به ذکر است که شرکت های مختلف اجاره دهنده هر کدام قیمتی متفاوت برای این تجهیزات در نظر گرفته اند. با این حال قیمت پکیج کامل ذکر شده به طور میانگین ماهیانه حدود 100،000،000 تا 120،000،000 ریال می باشد.

بستری در بخش های ICU بهتر است یا در منزل

گاهی اوقات جهت نجات جان بیمار بستری شدن او در بیمارستان ضروری است. با این حال گاهی وضعیت جسمانی بیمار به نحوی است که بودن در بیمارستان برای او ممکن است خطرناک باشد.
اجاره تجهیزات ICU و نگهداری بیمار در منزل دارای فوایدی است که مهم ترین آن ها عبارتند از:

۱: بهبودی سریعتر و همچنین کاهش آلودگی به عفونت ها:

یکی از فواید مراقبت از بیمار در منزل جلوگیری از ورود عفونت هایی بیمارستانی به بدن او می باشد.

۲: تسریع روند درمان و بهبودی بیمار:

یک سری از مراقبت های ویژه در محیط منزل سبب تسریع درمان و بهبود بیمار می شوند. این امر به دلیل دوری از آلودگی ها و عفونت های بیمارستانی می باشد. مراقبت از بیمار در محیطی عاری از آلودگی های بیمارستانی به طور یقین به نفع او می باشد.

۳: صرفه جویی در هزینه ها:

همان گونه که همه می دانیم مراقبت از بیمار آن هم در بخش ویژه بیمارستان با صرف هزینه های بسیار بالایی همراه است. گاهی اوقات به دلیل طولانی بودن روند درمان این هزینه ها سرسام آور خواهند بود به همین دلیل مراقبت از بیمار در منزل به صرفه تر می باشد. علاوه بر آن با بستری کردن بیمار در منزل هزینه های رفت و آمد و هزینه های قابل پرداخت به بیمارستان نیز حذف می شوند.

۴: جلوگیری از تاثیر پذیری بیمار از محیط پیرامون:

معمولا نگهداری طولانی مدت از بیمار در فضای بیمارستان سبب اثرگذاری منفی بر روی سلامتی روانی او می شود. محیط بخش درمانی به ویژه بخش مراقبت های ای سی یو بیمار را تحت فشار روحی قرار می دهد. همچنین دوری از اعضای خانواده باعث بروز استرس و مشکلات جسمی به مراتب خطرناک تر در بیمار می شود.

۵: فعالیت های مراقبتی بر مبنای نیازهای بیمار:

همان گونه که مطلعید تمام مراقبت پزشکی ارائه شده در تمامی بیمارستان ها برای همه بیماران یکسان است. به همین دلیل رفع نیاز ها و خواسته های خاص برخی از بیماران از طرف کادر درمان عملا امکان پذیر نمی باشد. همین موضوع باعث نارضایتی بسیاری از بیماران و خانواده آن ها می شود.
حال اگر بیمار را به منزل منتقل کرده و اقدام به اجاره تجهیزات آی سی یو برای او کرد می توان به راحتی تمامی نیاز های او را مرتفع کرد.

۶: انجام امور روزانه در کنار مراقبت از بیمار:

رفت و آمد های طولانی مدت باعث ایجاد ناراحتی های بسیاری برای خانواده شخص بیمار می شوند. از این رو بعد از مدتی خانواده این بیماران احساس خستگی کرده و قادر به انجام مراقبت های لازم برای بیمار خود نخواهند شد. به همین دلیل انتقال بیمار به منزل و مراقبت او در محیط خانه بهترین تصمیمی است که در چنین شرایطی می توان اتخاذ کرد.
اجاره تجهیزات آی سی یو و استفاده از آن ها در منزل تا حد زیادی از بروز چنین مشکلی جلوگیری می کند. به نحوی که افراد خانواده بدونه این که مجبور به رفت و آمد های طولانی باشند می توانند در منزل از بیمار خود مراقبت کنند.
نکته: طور کلی افرادی که بیماری آن ها پیشرفت زیادی کرده است و باعث شده که ادامه زندگی آن ها نیازمند استفاده از دستگاه های مدرن پزشکی باشد. به منظور حفظ جان آن ها اجاره تجهیزات ICU و استفاده از آن ها بهترین اقدام ممکن خواهد بود.

۷: استخدام پرستار جهت رفع نیازها و انجام فعالیت های روزانه بیمار:

اجاره تجهیزات آی سی یو و انتقال بیمار به منزل در شرایطی خاص می تواند بهترین اقدام در جهت راحتی و آسایش بیمار باشد؛ زیرا بعضی از بیماران بستری شده در بیمارستان در انجام امور روزانه خود با مشکلات عدیده ای روبه رو هستند. به همین دلیل کمک گرفتن از یک پرستار با هدف انجام مراقبت های ICU اجتناب ناپذیر است. برای این کار بهتر است از یک شخص آموزش دیده و با تجربه جهت مساعدت شخص بیمار در منزل استفاده کنید.
تمامی موارد ذکر شده از جمله فواید و مزیت های مراقبت های ICU در منزل به شمار می آیند.

سخن آخر:

اجاره تجهیزات آی سی یو مستلزم رعایت اصول و قوانینی است که لازم الاجرا می باشند. آشنایی با نحوه کار کرد این تجهیزات و استفاده از بهترین و مناسب ترین نوع آنها از جمله این اصول می باشند. همچنین برای استفاده بهینه و درست از این تجهیزات لازم است از افرادی متخصص و با تجربه در خصوص راه اندازی آن ها استفاده کرد.

4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

تماس بگیرید